Kamenomologické výpravy

Image 02
Železnice DUBEN 2006
Toto byl vlastně takový první jarní výlet. Byli jsme se podívat v lomu Doubravice a potom jsme chodili po polích v lokalitách, které už máme odzkoušené. Pokud si dobře pamatuju, tak dost foukal vítr a bylo docela chladno.
Image 04
Železnice ZÁŘÍ 2006
Náš podzimní výlet jsme si kromě sbírání kamenů na polích a prohlídky lomu v Doubravicích zpestřili výletem na zřiceninu Trosky, kterou asi každý zná jako symbol Českého ráje. Nemám ani tušení kolik jsme našli kamenů. Nicméně výlet to byl docela zajímavý i když těch šutrů moc nebylo.
Image 05
Železnice KVĚTEN 2007
Tentokrát kromě kamenomologů jela i nějaká mládež. Mám pocit, že někteří z nás se příliš šutrům nevěnovali. Byli jsme na výletě v Dětenicích v pivovaru a s mladými jsme ještě zajeli na Trosky. Našel jsem jen pár pecek.
Image 07
Železnice ČERVENEC 2007
Při tomto letním výletě jsme měli zřejmě velkou žízeň, protože bylo horko. Byli jsme na Frýdštejně ( prosím ne na hradě, ale v lomu ). Také jsme si udělali vvyjížďku na hrad Kost. Bohužel ať se dívám jak chci, nemám žádnou fotku šutrů. Budu se snažit příště polepšit.
Image 04
Železnice ZÁŘÍ 2008
Na tomto výletě, kterého jsem se zúčastnil, jsme hledali kameny hlavně v lomu Doubravice. Konečně je tam aspoň jedna ukázka. Bylo krásně, tak se mi podařilo vyfotit i několik svižníkú.
Image 07
Železnice KVĚTEN 2010
Na tomto zatím posledním výletě, jsme se víc než sběru kamenů, věnovali relaxaci. Byli jsme na výletě na Troskách a také v středověké krčmě v Dětenicích. Bylo hodně jídla a pití.